Ako byť vždy vhodne a vkusne oblečení - špeciál pre mužov

Šaty robia človeka, to je pravda odveká...

... vravíte, že nie?

Asi Vás, milí páni, mnohých sklamem, ale je to tak. To čo máte oblečené, to ste jednoducho vy a vaša prezentácia navonok. To isté platí samozrejme aj o ženách. V 3. tisícročí a v modernej a vyspelej spoločnosti je proste neupravený a neprimerane oblečený muž neprípustný prešľap. Naša kultúrna vyspelosť to už  jednoducho nepovoľuje.  V Eximcarle sa pokúsime poradiť a pomôcť vám vybrať si oblečenie presne podľa toho na akú príležitosť, či udalosť sa potrebujete obliecť.

Inak viete, že traky sa už nenosia? ...  a biele ponožky už iba bielych tenisiek? Možno aj áno, len neviete čo s čím, a hlavne kedy a ako presne skombinovať? Stačí tak málo. Nemusíte ani sledovať módne trendy, my Vám poradíme tak, aby ste boli prirodzení a vždy TIP TOP. Ponúkame Vám návod, aby ste si už vedeli správne vybrať. Veľmi dôležité je, vybrať si správnu farbu, či už je to farba obleku, košele, alebo kravaty. Pri správne zvolenej farbe, ktorá bude v súlade s vašou pleťou, očami či vlasmi, vynikne vaša osobnosť a štýl, dokonca môže opticky „vylepšiť“ nedostatky vašej postavy. 

Máte pred sebou významnú príležitosť?

Určite nič nepokazíte čiernou farbou, resp. tmavo šedou. Hnedú farbu voľte skôr na neformálne akcie. V priebehu dňa, si vyberte radšej tmavošedý oblek, tmavomodrý, hnedý alebo zelený. Oblek počas dňa si môžete zvoliť aj s jemným vzorom zladený s košeľou, či kravatou. Len nie lesklý oblek do práce. Ten si prípadne nechajte na večer. Na večer, po 18.00 hod., je vhodný výlučne čierny oblek. V lete, v priebehu dňa, noste béžové, či svetlo modré obleky.  V súčasnej, modernej dobe sa postupne upúšťa od prísnych pravidiel spoločenského odievania. Avšak aj napriek uvoľnenosti pravidiel a trendu ležérnosti je nesmierne dôležité zachovanie bontónu a občas siahnuť po obleku, košeli, či kravate.

Elegantné kúsky oblečenia by nemali chýbať v šatníku žiadneho muža. Povinnou výbavou by mal byť čierny, či tmavomodrý oblek a jednoznačne biela košeľa.

K obleku v žiadnom prípade nenoste vetrovku, ani kožený alebo športový kabát. Výlučne noste iba plášť.
Vaše oblečenie musí byť proste vhodné na príležitosť, na ktorú sa chystáte, prispôsobené podmienkam – ročným obdobiam, danej udalosti a hlavne musí byť vždy čisté a upravené. Nepôjdete predsa na športový zápas v elegantnom obleku a na dôležité obchodné rokovanie v turistických topánkach.

Pozor si však dajte aj v prípade farby ponožiek. Tie by nemali mať svetlejšiu farbu ako samotné topánky, resp. by mali byť vo farbe vášho obleku. Zároveň si ku každému obleku nezabudnite dať do nohavíc opasok, ktorý musí ladiť s topánkami, s veľmi nenápadnou prackou,  ktorá bude zase ladiť s manžetovými gombíkmi.