Košele naše každodenné

Vravíte si, že obyčajná košeľa?
Čo už len na nej môže byť také zložité?
Je toľko detailov, ktoré ste možno o košeliach ani netušili ...

Veru, nie je to také jednoduché, vybrať si tú správnu ... Nesmiete zabúdať na jej strih, správnu veľkosť, materiál, tvar goliera, či manžety. Každá spoločenská košeľa by mala mať jednoduché línie bez rušivých prvkov a zbytočných ozdôb.

Žiadna košeľa by za žiadnych okolností nemala vykúkať spod saka, ani v prípade sedenia ani v prípade státia. Preto je najlepším riešením zvoliť si košeľu úzku, tzv. SLIM FIT. Strih košele je nevyhnutné prispôsobiť vašej postave, v prípade, že ste štíhli siahnite po SLIM FIT košeli, v prípade že máte postavu zavalitejšiu, vhodnejšou alternatívou je košeľa, ktorá má na chrbte skladanie, alebo, tzv. COMFORT FIT. Ide o klasický strih košele. Veľmi obľúbeným strihom košele je strih MODERN FIT, ktorý je jemne zúžený a pre tých úplne náročných EXTRA SLIM FIT, ktorý je zase zúžený až extrémne a sadne výlučne symetrickým postavám. Základom pre výber tej správnej košele je jej veľkosť.

Najdôležitejším parametrom, podľa ktorého by sa mala veľkosť košele vyberať je obvod krku a dĺžka rukávov.
Ideálnym strihom je práve SLIM FIT, ktorý je moderný a veľmi vkusný, vhodný prevažne pre štíhlych mužov.
Najnovším módnym trendom v súčasnej pánskej móde sú košele s kontrastnými farebnými gombíkmi, ktoré môžu byť usporiadané do skupiniek dvoch, či troch. Výrazným prvkom týchto košieľ je farebne odlišný, prípadne dvojitý golier s farebne kontrastnými manžetami. Tieto košele sa nosia predovšetkým na neformálne podujatia, nakoľko sa nosia bez kravaty.

Látka medzi gombíkmi sa nesmie pri nosení roztvárať!!!

V prípade, že sa rozhodnete ísť na neformálnu akciu v obleku, ale bez kravaty, horný gombík majte vždy rozopnutý!!!

Do obleku, milí páni, nepatrí košeľa s krátkymi rukávmi !!! Rukáv košele by mal vyčnievať z rukáva obleku minimálne o 1 cm a maximálne 1,5 cm. Mal by zakrývať celé zápästie a končiť na konci palca. Je na vás či sa rozhodnete dať si pod košeľu tielko, tričko alebo nátelník. Ak sa tak rozhodnete, musia byť hladké, bez vzorov či potlače a nesmie ho byť vidno. Tričko by malo mať  „véčkový výstrih“. V mnohých prípadoch sa presvitajúce tielko pod košeľou absolútne nepripúšťa. Z týchto dôvodov sú v súčasnosti dostupné aj špeciálne tričká telových farieb, tak aby pod košeľu nepresvitali. Kvalita košele sa dá jednoducho okrem materiálu skontrolovať aj podľa stehu akým je šitá. Čím je steh kratší, tým je košeľa kvalitnejšia a samozrejme aj drahšia.

Výhodou košieľ OLYMP a MARVELIS, je že majú rôzne tvary a strihy, presne na každý typ postavy. Okrem iného je ich výhodou, že ich nemusíte žehliť /už vás viac nemusia trápiť puky na rukávoch/ a sú absolútne nenáročné na údržbu, nakoľko sú zhotovované z vysokokvalitnej egyptskej bavlny, ktorá je veľmi odolná aj voči dlhodobému noseniu.